שאלות ותשובות

למה חשוב לקחת קבלן רשום בלבד?

קבלן שרשום בפנקס הקבלנים הוא קבלן שעבר ביקורת על ידי המדינה וקיבל ממנה חותמת למקצועיותו ולכך שיש לו את ההכשרה הנדרשת בכדי לעסוק בתחום. לכן, כדי להבטיח שתקבלו עבודה איכותית ושירות אמין, מומלץ מאוד לא להמר על בעל המקצוע שאתם מכניסים הביתה, ולקחת רק קבלן רשום. מעבר לכך, במידה ובמהלך השיפוץ או כתוצאה ממנו, נגרם נזק לרכושכם, העסקת קבלן רשום מבטיחה לכם את השקט הנפשי שאתם מכוסים ומוגנים בהיבט הביטוחי. זאת לעומת מקרים בהם הקבלן אינו רשום, וחברת הביטוח עלולה לסרב לשלם פיצויים עבור הנזק.
איך מתבצע איתור נזילות?
איתור נזילות מתחיל בתשאול מקצועי של הלקוח, ממשיך בהתחקות אחר סימנים כגון כתמי רטיבות ועובש, קולות טפטוף, שעון מים שעובד במהירות או חשבון מים מוגדל, ומגיע עד לאיתור מקצועי באמצעות מגוון טכנולוגיות מתקדמות: אמצעים אקוסטיים, מצלמות תרמיות, גלאי מגנטי, חיישן רטיבות, בלון זיהוי והשוואת לחצים.

מה כולל שיפוץ חדר רחצה ואיך להיערך אליו מראש עם קניית החיפויים, הברזים והכלים הסניטריים?

שיפוץ מלא של חדר הרחצה כולל הריסה, פירוק ופינוי של הקיים, החלפת אינסטלציה, ביצוע איטום, חיפוי רצפה וקירות, התקנת הכלים הסניטריים, סיוד וצביעה. בקניית חומרי הריצוף והחיפוי, ובהזמנת הכלים הסניטריים מומלץ מאוד להתייעץ עם הקבלן המבצע, או המעצב, במידה ויש, ורצוי אף להגיע איתם אל החנות בכדי לחסוך טעויות ואי הבנות בשלב מאוחר יותר. חשוב להבין שגם עם עבורכם הבחירות הן בעיקר החלטה עיצובית, להחלטות כמו גודל האריחים, סוג הכיור וסוג האסלה – יהיו השלכות משמעותיות גם על עלות העבודה וגם על איכות החיים שלכם, לאחר סיום השיפוץ.

מה צריכה לכלול הצעת המחיר של הקבלן?

הצעת המחיר צריכה לכלול את האלמנטים הבאים:

1. עלויות לפי יחידות מידה – כגון – מחיר צביעה או ריצוף לפי מ"ר, כמות נקודות החשמל, עלות נקודת מים חמים וקרים, עלות החלפת משקופים ודלתות, התקנת חלונות וכו'.
2. עלויות של כל מרכיב בנפרד: הריסת קירות, בנייה, ריצוף, צביעה, אינסטלציה, חשמל וכו'.
3. עלות הריסה ופינוי של פסולת הבניה.
4. בלת"מים – כמעט ואין פרויקט שיפוצים ללא בלת"מים (אירועים בלתי מתוכננים). קבלן מנוסה והגון ידע להעריך מראש מה עלול לקרות ולתמחר מראש את העלויות של מירב התרחישים האפשריים.
5. לוחות זמנים , קבלן מנוסה ידע כמה זמן לוקח לביצוע כל שלב בפרוייקט
6. שינוע של הזמנות כלים וחומרים שהזמנתם עבור העבודה, לא הרבה מודעים לכך אבל בדרך כלל שמזמינים הובלה של ריצוף וכלים סניטרים ההובלה היא עד למדרכה , אז נצרך שינוע נוסף לדירה לפעמים כרוך בשימוש של מנוף .
7. ודאו שהמחירים כוללים מע"מ.

איך להבטיח שהקבלן יעמוד בזמנים?

כדי להבטיח שהקבלן שלכם יהיה מחויב ללוחות הזמנים עליהם הסכמתם, דאגו לציין, בהסכם ההתקשרות בינכם, את מועד תחילת ביצוע העבודה, אבני דרך מרכזיות ומועד הסיום. כמו כן מומלץ לכלול בהסכם סעיף המפרט מהו הקנס שיגרור כל יום של איחור במועד סיום העבודה.

ליעוץ מקצועי ולקבלת הצעת מחיר התקשרו אלינו לטלפון: 050-8355584
או מלאו את הפרטים ונחזור אליכם: